6 cze 2012

Mistrzostwa Europy EURO 2012

Zbliża się święto kibiców piłki nożnej. Większość kibiców zasiądzie w domach, pubach, przed telewizorem  i będzie oglądać mecze na EURO 2012. W trakcie meczu na ogół statystyczny kibic wypija piwo (raczej kilka :) do tego słone orzeszki, chipsy….
W trakcie meczu możemy dostarczyć do naszych organizmów całkiem sporo kalorii.
Butelka 0,5l piwa – 200-300kal
Szklanka słodzonego napoju gazowanego – 350 kcal
Mała paczka słonych orzeszków - 638kcal
Porcja 100g chipsów – 524kcal
Takie menu jest nie tylko kaloryczne, ale także dostarcza nam duże ilości tłuszczów i cukrów. Stosując taką dietę podczas mistrzostw możemy przytyć o kilka kilogramów. Jedno wyjście to zmiana diety: chipsy, słone paluszki zmieniamy na warzywa, zamiast coli woda mineralna. Tylko jak dla mnie do piwa warzywa nie pasują. Ja z piwa na pewno nie zrezygnuję, wybieram z powyższej listy najmniej kaloryczny produkt :).
Druga opcja, do której ja się skłaniam to zapewnienie odpowiedniej aktywności fizycznej. Znajdźmy czas w trakcie mistrzostw na jazdę na rowerze (tylko nie po wypiciu piwa :), bieganie, długie spacery... Każdy niech wybierze tę formę ruchu, którą lubi. Mocno dopingujmy Biało Czerwonych, nasze ulubione drużyny i nie zapomnijmy o ruchu najlepiej na świeżym powietrzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz