13 wrz 2012

Paraolimpiada Londyn 2012

Polscy sportowcy na Paraolimpiadzie w Londynie zdobyli 36 medali:
14 złotych, 13 srebrnych, 9 brązowych.
W ogólnej klasyfikacji medalowej zajęli 9 miejsce wśród 74 krajów, których reprezentanci stawali na podium.
 
Premier Donald Tusk w jednym ze swoich wywiadów stwierdził między innymi, że nie ma złudzeń paraolimpiada nie budzi takich samych emocji, jak olimpiada.A w czym sport osób niepełnosprawnych jest gorszy od sportu osób w pełni sprawnych? Czy emocje sportowe są mniejsze?
U mnie emocje w trakcie oglądania finałowego meczu w tenisie stołowym pomiędzy Natalią Partyką, a Qian Yang były ogromne. Denerwowałem się bardzo po przegranych setach przez Natalię i cieszyłem po udanych zagraniach. Normalne emocje sportowe. Szkoda, że transmisji nie mogłem oglądać w telewizji publicznej. Podobno jednym z powodów, dla których TVP nie transmitowała paraolimpiady był fakt, że niepełnosprawni są mało estetyczni i trudno ich ciekawie pokazać.

Na szczęście prawdziwi kibice sportowi zachowują się zupełnie inaczej. Na forach było widać ludzi szukających transmisji w internecie, polecających sobie linki do obejrzenia. Kilkuset kibiców zgotowało entuzjastyczne powitanie na lotnisku w Warszawie grupie paraolimpijczyków wracających do kraju.  Dla prawdziwych kibiców nie ma znaczenia czy witają uczestników Igrzysk Olimpijskich czy Paraolimpijskich Igrzysk Olimpijskich. Ważna jest walka sportowców  o jak najlepszy wynik, dostarczenie wielu niezapomnianych emocji sportowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz