3 wrz 2012

Relacja z meczu Natalia Partyka - Qian Yang

Bardzo żałuję, że nie mogłem oglądać meczu na żywo. Piękny mecz trzymający w napięciu.
Natalia Partyka wygrała z Qian Yang 3:2 i zdobyła złoto na Paraolimpiadzie w Londynie. Gratulacje!!!

Mecz obejrzałem na http://www.paralympic.org/, ale nie obyło się bez utrudnień, przy stanie 10:2 w piątym secie coś się  zepsuło i nie obejrzałem decydującej piłki i pierwszej radości Natalii Partyki.
Nerwowe poszukiwania umożliwiły mi obejrzenie wielkiej radości naszej mistrzyni.
Pierwszy set Natalia wygrała pewnie.
W drugim secie Polka prowadziła od początku, ale młoda Chinka (16 lat) wyrównała na 10:10. Następny punkt dla Natalii: 11:10. Chinka znowu wyrównuje i zdobywa dwa następne punkty. 1:1 w setach.
 Trzeci set Qian rozpoczyna od mocnego uderzenia, 3:0 dla Chinki.
Natalia pięknymi atakami wyrównuje na 5:5.Chinka nie ma odpowiedzi na dalsze skuteczne ataki i jest już 10:6. Qian zaczyna świetnie bronić, zdobywa 2 punkty. Natalia znów atakuje topspin forhend, backhend i znowu forhend niestety w siatkę. 10:9. Czas.
Uff wzięcie czasu pomogło, Natalia wygrywa.
Czwarty set Chinka znowu rozpoczyna od prowadzenia 2:0.
Piękny backhand Natalii i jest punkt dla Polki. Przy stanie 2:2 Natalia zaczyna mylić się w ataku jest już 7:2. Set kończy się wynikiem 11:7 dla Qian.
Rozpoczyna się piąty decydujący set. Natalia zaczyna od pięknych i zabójczych dla Qian ataków jest  5:1. Po zmianie stron koncertowa gra Polki i mamy wynik 10:2. Mecz kończy się wynikiem 11:4.