25 wrz 2012

Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi

W ostatni weekend odwiedziliśmy Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego w Łodzi. Nie martwcie się jeszcze rehabilitacji nie potrzebujemy :). Na targach przykuły naszą uwagę dwa stoiska, a może bardziej osoby obsługujące te stoiska:
 
Na tym stoisku nasza przedstawicielka oddała się relaksacyjnemu masażowi, hydroterapii. Producent reklamuje swój produkt hasłem: unikalne połączenie wody, ciepła i masażu. Poniżej zacytuję wrażenia naszej koleżanki:
Trudno powiedzieć jakie są zdrowotne aspekty takiego masażu, natomiast komfort!! Wyłącznie z obawy przed kompromitacją umknęłam w trakcie masażu, inaczej na pewno dałabym się porwać Morfeuszowi. I mimo, że nie odbyłam pełnej sesji czułam się miło zrelaksowana i rozluźniona.
Linka do strony nie podajemy, ponieważ nie ma polskiej wersji. Z ulotki dowiedzieliśmy się, że nasza reprezentantka relaksowała się na stosiku, a nie na stoisku :)
Na stoisku firmy Medical Sport oglądaliśmy taśmy sportowe. Korzystają z nich szpitale, kliniki, profesjonalni trenerzy, amatorskie drużyny sportowe, rehabilitanci. Z taśm korzystają zarówno zawodowi sportowcy jak i amatorzy (piłkarze, siatkarze, golfiści, tenisiści, maratończycy, hokeiści, koszykarze), pacjenci po zabiegach chirurgicznych i dotknięci ostrym i chronicznym bólem. Taśmy powinny być przyklejane przez przeszkolonych fizjoterapeutów, trenerów… .
Musicie przyznać, że taśmy prezentują się dobrze na modelkach:
Przyglądaliśmy się również odzieży kompresyjnej marki CEP:  kompresyjne skarpety do biegania, kompresyjne skarpety narciarskie, kompresyjne spodenki do biegania, kostiumy do triathlonu, uniwersalne opaski kompresyjne na udo. regeneracyjne skarpety kompresyjne.
Korzyści z używania produktów kompresyjnych:
- przed wysiłkiem – pobudzenie mięśni do pracy, zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji,
- w trakcie – lepsze krążenie krwi, łatwiejsze dostarczanie tlenu do mięśni, poprawa wyników dzięki szybszemu i łatwiejszemu bieganiu, zwiększona wytrzymałość, łatwiejsze wchłanianie kwasu mlekowego, stabilizacja wiązadeł i ścięgien, rzadsze bóle mięśni.
Więcej informacji o produktach znajdziecie na stronie:
http://medicalsport.pl/.

Jakie jest wasze doświadczenie z używania skarpet i odzieży kompresyjnej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz