5 mar 2015

Aquapark Fala

W ferie pierwszy raz odwiedziłem Aquapark Fala. Może zbyt mocno nastawiłem się jak będzie wspaniale, ale trochę się zawiodłem. Zaczęło się przy kasie, gdzie Pani nie umiała doradzić jaki bilet kupić, żeby było ekonomicznie. Chciałbym podejść do kasy, powiedzieć ile osób wchodzi, na jaki czas i dostać informację jakie bilety najlepiej kupić. W niektórych pomieszczeniach do przebierania zamknięcia są mocno zużyte. Musiałem się natrudzić żeby zamknąć :). Pod prysznicem duży przeciąg, zimno, ale co tam trzeba iść, dziecko czekało na wizytę w aquaparku.
Basen przeznaczony do szybkiego pływania jak dla mnie za mały. Dobrze, że za radą  koleżanki żony wybraliśmy odpowiednie godziny przyjścia i nie było zbyt dużo ludzi. Jednak zdecydowanie wolę iść na Nową Gdynię i tam popływać. Chloru sporo, ale jak ma mnie to zabezpieczyć przed złapaniem czegoś, to przeżyję. Mam niemiły zwyczaj otwierania oczu pod wodą, więc po kilku basenach miałem oczy jak królik.
Aquapark Fala jest idealnym miejscem dla dzieci, zarówno tych większych jak i mniejszych, dorośli oczywiście też znajdą wiele atrakcji. Sztuczna fala, rwąca rzeka, zjeżdżalnie. Na pontonach mieliśmy super zabawę. Natomiast ze zjazdem zjeżdżalaniami mam pewien problem. Przeżycie bardzo fajne, można się dobrze rozpędzić, ale po wyjściu zastanawiałem się czy mam jeszcze skórę na plecach i ile pieprzyków zostało usuniętych podczas jazdy. Łączenia modułów są fatalnie zrobione, w trakcie zjazdu zamiast rozkoszować się ślizgiem myślałem o moich plecach i jak się ułożyć żeby nie odczuwać łączeń. Na basenie ze sztuczną falą przypomniałem sobie lata młodości, tylko te fale jakoś się zmniejszyły, albo ja się powiększyłem ;).
To co mi najbardziej przeszkadzało to czystość, a bardziej jej brak. Włosy pod prysznicem, ubikacje brudne, woda w przebieralniach rzadko ścierana. Może źle trafiłem, nie wiem czy to jest standard w tej pływalni, ale na Nowej Gdyni dużo większą wagę przykłada się do utrzymania czystości.
Podsumowując Aquapark Fala, ze względu na liczne atrakcje, jest idealnym basenem w Łodzi dla rodzin z dziećmi. Dzieciaki będą zadowolone. Jeżeli ktoś nastawia się na pływanie, masaż biczami wodnymi to lepiej iść na basen w Stacji Nowa Gdynia, będzie taniej, czyściej i spotkamy się ze zdecydowanie przyjaźniejszym personelem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz